Adwentowa akcja „Radość Serca”.

Adwentowa akcja „Radość Serca” została zapoczątkowana przez Kościół Domowy w naszej parafii mniej więcej 10 lat temu. Polega ona na tym, że każdy z nas może sprawić radość dzieciom, które oczekują prezentów od św. Mikołaja. Na choince, znajdującej się przy wejściu do naszej świątyni, umieszczane są serduszka z imionami dzieci oraz ich wiekiem. Dzieci, które są typowane przez urząd gminny w Wiskitkach, mieszkają nie tylko na terenie naszej parafii. Następnie serduszka są przez darczyńców zabierane w celu dokonania zakupów. Potem są przynoszone do kościoła wraz z podarkami. Prezenty wręczają dzieciom księża nie kryjąc satysfakcji. Z tej okazji ubierają się w strój biskupa, gdyż św. Mikołaj był prawdziwym biskupem.

Od kilku już lat, na drugiej choince, są zawieszane kartki z potrzebami dzieci z krajów misyjnych. W tym roku zostały na niej umieszczone intencje misyjne w pięknie przygotowanych, przez jedną z mam, papierowych, kolorowych ciężarówkach z przestrzenią ładunkową na blankiety. Przewidziany czas składania prezentów i wypełniania blankietów to okres od pierwszej do ostatniej niedzieli Adwentu.

Na zdjęciach są dzieci, ksiądz Cyprian, ksiądz Piotr, ksiądz Witold oraz dziewczęta z chórku „Anioły Pocieszenia”, które starają się pomagać przy rozdawaniu prezentów oraz zapewniają oprawę liturgiczną Eucharystii. Zapraszane są na nią dzieci i darczyńcy. W imieniu własnym i dzieci, składamy ofiarodawcom serdeczne podziękowania.

Bóg zapłać. Niech Was Bóg błogosławi.