Niedziela 28 czerwca 2020 r. XIII Niedziela Zwykła

Niedziela 28 czerwca 2020 r. XIII Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj miała miejsce uroczystość I Komunii św. drugiej grupy dzieci z naszej parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci za kwiaty, sprzątanie świątyni oraz ofiarę na potrzeby parafii. a także za dobrą atmosferę w czasie przygotowań i uroczystości
 2. Dziękuję rodzinie Państwa Szczepaniakom ze Starowiskitek za ofiarowanie czasu i drogiego sprzętu do wykoszenia kilku hektarów pola parafialnego znajdującego się za plebanią
 3. Przez cały lipiec będzie mnie zastępował ksiądz doktorant Mateusz Adamski, który dotychczas był wikariuszem w Wysokienicach
 4. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła
 5. We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych i ostatnia szansa, aby w świątyni oddać cześć Sercu  Pana Jezusa. Kto nie może przyjść do kościoła niech odmówi litanię do Najświętszego Serca Jezusowego w domu. W lipcu zachęcam do odmawiania litanii do Krwi Pana Jezusa
 6. Zapowiedzi
Niedziela 21 czerwca 2020 r. XII Niedziela Zwykła

Niedziela 21 czerwca 2020 r. XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych oraz kierowców i pasażerów
 2. W tym tygodniu w środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Imieniny śp. ks. Jana Starszyka
 3. Dziękuję Agnieszce Ziąbskiej za udekorowanie świątyni.
 4. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za uporządkowanie terenu wokół świątyni.
 5. Spowiedź dzieci i rodziców dzieci komunijnych przewidziana jest na poniedziałek o godzinie 16:00 (19:00)
Niedziela 14 czerwca 2020r. XI Niedziela Zwykła

Niedziela 14 czerwca 2020r. XI Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję Panu Bogu za liczny udział wiernych w Uroczystości Bożego Ciała oraz piękną pogodę. Dziękuję Wam za zachowanie środków ostrożności w czasie procesji, za wykonie ołtarzy i przyozdobienie ulic i Placu Wolności. Dziękuję szczególnie ministrantom, organiście, strażakom z OSP Wiskitki, orkiestrze, miejscowej policji.
 2. Przypominam, że w dni powszednie odprawiane są Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam.
 3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Procesja wokół kościoła i obrzęd błogosławieństwa wianków.
 4. W tym tygodniu, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
 6. Za tydzień po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa pojazdów mechanicznych oraz kierowców i pasażerów.
 7. Dziś taca na budowę i remonty kościołów.
 8. Dziękuję mieszkańcom z ulicy Guzowskiej za przekazanie kwiatów z procesji do świątyni.
 9. Dziękuję rodzinie państwa Szczepaniak ze Starowiskitek za ufundowanie okazałego krzyża.
Niedziela 7 czerwca 2020 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej:

Niedziela 7 czerwca 2020 r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. W dni powszednie odprawiane są Nabożeństwa Czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam.
 2. W najbliższy czwartek po Mszy św. o 12:00 procesja Bożego Ciała. Procesja odbędzie się do 4 ołtarzy ustawionych w tych samych miejscach. Warunkiem uczestnictwa w procesji jest zasłonięcie maseczką twarzy i nosa. Ksiądz niesie Najświętszy Sakrament bez niczyjej pomocy. Procesja jest organizowana we współpracy z gminą Wiskitki. Za pomoc dziękuję strażakom z OSP Wiskitki oraz miejscowej Policji.
 3. Rodzinie z Starych Kozłowic dziękuję za dodatkową ofiarę na potrzeby kościoła.
 4. Zapowiedzi
 5. W ostatnim czasie kwarantannie z powodu koronawirusa zostało poddanych ponad 100 zakonników oraz 3 proboszczów w diecezji Płockiej. Nie lekceważmy zasad bezpieczeństwa na mszach św. i w czasie procesji.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: 31 maja 2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego: 31 maja 2020 r.

 1. W sobotę miała miejsce I Komunia św. dla pierwszej grupy dzieci. Dzieciom, które przyjęły Pana Jezusa składam serdeczne gratulacje.
 2. Dziś zbiórka do puszek na KUL.
 3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Zwykły w liturgii Kościoła. W tym czasie wspominamy misterium Chrystusa w całej pełni.
 4. Od jutra rozpoczynają się Nabożeństwa Czerwcowe, do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam.
 5. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt w którym uroczyście wspominamy NMP, Matkę Kościoła.
 6. Przyszła niedziela jest niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała.
 7. Rodzinie z Nowego Drzewicza dziękuję za dodatkową ofiarę na potrzeby kościoła.
 8. Zapowiedzi: Kamil Nowak, kawaler z par. tut. i Dominika Dukaczewska panna z par. Miedniewice.
 9. Ksiądz Biskup odwołał wcześniejszą dyspensę od udziały w niedzielnych Mszach św. W dekrecie odwołującym z 28 maja b.r. Ekscelencja napisał::Przypominam, że zgodnie z pierwszym przykazaniem kościelnym każdy wierny powinien w niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej. Zważywszy na fakt, że w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych były utrudnienia w korzystaniu z sakramentu pokuty i pojednania, w sposób szczególny zachęcam do jak najszybszego przystąpienia do spowiedzi świętej.W uczestniczeniu w liturgii należy przestrzegać odpowiednich przepisów sani­tarnych i zachęcam do roztropnej wzajemnej troski o siebie.Zachęcam do dalszego trwania na modlitwie w intencji osób chorych i z prośbą o ustanie epidemii”
 10. Link ze strony rządowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania
VII Niedziela Wielkanocna 24 maja 2020 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

VII Niedziela Wielkanocna 24 maja 2020 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Trwa Nowenna do Ducha Świętego. Zapraszam przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej do wspólnego odmawiania nowenny. W zakrystii możemy za jedyne 8 złotych nabyć nowennę autorstwa ks. Witolda Okrasy, którą niektórzy odmawiają już od wielu lat i się nie nudzą.
 3. Dziękuję za dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła.
 4. Sołtys z Sokula prosi o glosowanie na kapliczkę sołectwa Sokule (nr 6 FB). Kapliczka jest z roku 1915-20. Głosowanie dokonuje się przez polubienie zdjęcia znajdującego się pod linkiem: https://www.facebook.com/pg/krainarawki/photos/?tab=album&album_id=2906296556092092&__tn__=-UC-R
 5. Zapowiedzi: Kamil Nowak, kawaler z par. tut. i Dominika Dukaczewska panna z par. Miedniewice
VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

VI Niedziela Wielkanocna 17 maja 2020 r.

 1. Jutro 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II
 2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 3. Od najbliższego poniedziałku do środy modlimy się codziennie o urodzaje.
 4. Dziękuję mieszkańcom Sokula, a w szczególności Panu sołtysowi za renowację kapliczki. Dziękuję za zorganizowanie uroczystego pobłogosławienia miejsca, które nastąpiło w ubiegłą niedzielę oraz za złożenie ofiary.
 5. Dziękuję za dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła Pani ze Starych Kozłowic oraz rodzinie z ulicy Pańskiej.
 6. Od najbliższego piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego.
 7. Przypominam, że gospodarzem świątyni jest ks. Proboszcz. Dzięki niemu świątynia jest oazą ładu i spokoju. Niedopuszczalne są próby ingerowania w jego kompetencje i narzucania innym wiernym swoich zachowań, w tym związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa.
V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

V Niedziela Wielkanocna 10 maja 2020 r.

 1. Dziś 10 dzień miesiąca. W naszej parafii przypada dzień modlitw o beatyfikację Sługi Bożego Bernarda Łubieńskiego, redemptorysty – pochodzącego z naszej parafii. Wspomnieliśmy o nim we wprowadzeniu do Mszy św. oraz przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę o jego beatyfikację.
 2. W tym tygodniu wspomnienie św. Macieja i św. Andrzeja Boboli. Św. Andrzej Bobola przepowiedział zmartwychwstanie Polski. Podczas niezwykłych zjawień domagał się czci od swoich rodaków. Jest patronem na czas epidemii.
 3. W maju trwają nabożeństwa majowe. W naszej parafii są odprawiane po Mszach św. wieczornych. Równocześnie zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach
 4. Dziękuję mieszkańcom Nowego Drzewicza za ufundowanie nowego krzyża, który znajduje się na drodze z Nowego Drzewicza do Starego Drzewicza. Dziękuję za zorganizowanie poświecenia, które nastąpiło w ubiegłą niedzielę oraz za złożenie ofiary.
 5. Dziękuję za dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła Państwu Konradowi i Aleksandrze Gruza, Państwu Teresie i Arkadiuszowi Szczepaniakom oraz od rodziny z ulicy Pańskiej.
 6. W ubiegłym tygodniu opłaciłem dwie ekspertyzy dotyczące przyczyn odspojenia tynku w prezbiterium.
 7. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w uroczystościach patronalnych naszej parafii.
 8. W związku z przyjmowaniem Komunii św. informuję, że ksiądz nie może udzielić Komunii św. na dłoń osobie, która w momencie przyjmowania Pana Jezusa nie zdjęła rękawiczek. Apeluje się do osób, które przyjmują Komunię św. do ust, aby po zatrzymaniu się przed kapłanem nie wykonywały dodatkowych ruchów. Możemy przyjąć Komunię Świętą w postawie klęczącej. Wówczas głowa wiernego znajduje się niżej głowy kapłana, co ogranicza kontakt twarzą w twarz.
 9. W kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone „O” lub „+”, dzięki czemu zachowamy bezpieczną odległość. Jednorazowo w naszej świątyni może być do 65 osób.
 10. Wierny powinien pozostać w domu, jeśli ma objawy infekcji dróg oddechowych, zwykłego przeziębienia, łamania w kościach itp.
 11. Jakie środki ostrożności powinien podjąć każdy wierny uczestniczący w liturgii?
 • Podczas całej liturgii posiadać na ustach i nosie dobrze przylegającą maseczkę.
 • Przed pójściem do kościoła powinien umyć ręce mydłem i unikać następnie dotykania twarzy.
 • Poczekać przed wejściem do kościoła do czasu, aż wszyscy wyjdą z poprzedniej Mszy, dla zachowania odpowiedniej odległości.
 • Otwierać drzwi kościoła i uczestniczyć w liturgii np. w zwykłych rękawiczkach. W takim wypadku należy je po powrocie do domu włożyć do gorącej wody (minimum 65°C na 10 min.) lub wyprać mydłem albo innym detergentem.
 • Nie dotykać gołymi rękoma ławki i innych przedmiotów.
 • W kościelnych ławkach zachować właściwy odstęp.
 • Nie kichać.
 • Na znak pokoju dokonać skinienia głową.
 • Po przybyciu do domu przemyć dłonie środkiem dezynfekującym.
IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020 r.

 1. W tym roku liturgiczną Uroczystość NMP, Królowej Polski w niedzielę na sumie.
 2. Od 1 Maja rozpoczęły się nabożeństwa majowe. W naszej parafii są odprawiane po Mszach św. wieczornych. Równocześnie zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkac
 3. Dziś taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 4. W tym tygodniu uroczystość patrona parafii Św. Stanisława BM. W piątek 8 maja Msze św. o godzinie 9:00; 12:00 i 18:00. Czuwanie przed wystawionym NS w czwartek i w piątek po Mszach św. wieczornych do 21:00.
 5. W kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone „O” lub „+”, dzięki czemu zachowamy bezpieczną odległość. Jednorazowo w naszej świątyni może być do 65 osób.
 6. Jakie środki ostrożności powinien podjąć każdy wierny uczestniczący w liturgii?
 • Powinien pozostać w domu, jeśli ma objawy infekcji dróg oddechowych, zwykłego przeziębienia, łamania w kościach!
 • Podczas całej liturgii posiadać na ustach i nosie dobrze przylegającą maseczkę.
 • Przed pójściem do kościoła powinien umyć ręce mydłem i unikać następnie dotykania twarzy.
 • Poczekać przed wejściem do kościoła do czasu, aż wszyscy wyjdą z poprzedniej Mszy, dla zachowania odpowiedniej odległości.
 • Otwierać drzwi kościoła i uczestniczyć w liturgii np. w zwykłych rękawiczkach. W takim wypadku należy je po powrocie do domu włożyć do gorącej wody (minimum 65°C na 10 min.) lub wyprać mydłem albo innym detergentem.
 • W kościelnych ławkach zachować właściwy odstęp.
 • Nie dotykać rękoma ławki i innych przedmiotów.
 • Nie kichać.
 • Na znak pokoju dokonać skinienia głową.
 • Jeśli to możliwe wierny powinien przyjąć Komunię Świętą w postawie klęczącej. Wówczas jego głowa znajduje się niżej głowy kapłana, co ogranicza kontakt twarzą w twarz, ale należy wówczas klękać w odpowiednio dużych odstępach od siebie.
 • Po przybyciu do domu przemyć dłonie środkiem dezynfekującym.
III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020 r.

III Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2020 r.

 1. Dziś Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 2. W tym roku liturgiczną Uroczystość NMP, Królowej Polski świętujemy w sobotę 2 maja, natomiast w przyszłą niedzielę na sumie zostanie odprawiona Msza św. z uroczystości NMP, Królowej Polski.
 3. Od 1 Maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W naszej parafii są odprawiane po Mszach św. wieczornych. Równocześnie zachęcam do śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca przypada w Święto Pracy.
 6. W kościele zajmujemy tylko miejsca oznaczone „O” lub „+”, dzięki czemu zachowamy bezpieczną odległość. W kościele cały czas przebywamy w maseczkach. Jednorazowo w naszej świątyni może być do 65 osób.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020r.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus powiedział św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
 2. godzinie 15- ej w naszej parafii obchodzimy Godzinę Miłosierdzia Bożego, która upamiętnia konanie Jezusa na krzyżu. Jest ona wezwaniem do wdzięcznego zwrócenia swych serc w stronę Boga, który ofiarował się i umarł za nasze grzechy. Nabożeństwo przed Obrazem Miłosierdzia Bożego i wystawionym NS będzie trwało około jednej godziny. Św. Święta Siostra Faustyna została poproszona przez samego Jezusa, aby Godzina ta w szczególny sposób czczona była na ziemi. „O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, przede wszystkim dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, w Moim opuszczeniu i w chwili konania. Jest to wielka godzina dla świata całego” /Dz. 1320/

 

Wielkanoc 12 kwietnia 2020

Wielkanoc 12 kwietnia 2020

 1. Serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały dekorację Grobu Pańskiego: Danucie Kubińskiej, Barbarze i Janowi Obińskim oraz Teresie Szczepaniak. Pani Teresie dziękuję dodatkowo za troskę o stan bielizny liturgicznej.
 2. Dziękuję Agnieszce Ziąbskiej za zakupienie kwiatów i częściowe ich sponsorowanie.
 3. Bóg zapłać Panu Konradowi Gruza, ceremoniarzowi parafialnemu, za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego.
 4. Dziękuję Panu Adrianowi, organiście wraz z chórzystkami za staranne wykonanie pieśni kościelnych.
 5. Dziękuję Pani Ewie Szczepaniak za transmisję do Waszych domów Mszy św. i nabożeństwa Męki Pańskiej, przy pomocy mediów elektronicznych.
 6. Wyrażam wdzięczność rodzinom Jacka i Katarzyny Ziąbskich oraz Piotra i Agnieszki Ziąbskich za ofiarowanie produktów żywnościowych na plebanię.
 7. Życzenia Wielkanocne Ekscelencji Księdza Biskupa.

 

5.07.2020 XIV Niedziela Zwykła

5.07.2020 XIV Niedziela Zwykła

8:30 Za + Jadwigę, Józefa, Stanisława Jesiona

10:00 Za + Halinę, Mariannę i Władysława Nowakowskich

12:00 W intencji Parafian

6.07.2020  Poniedziałek

8:00 Za + Sabinę Cieplak 6

7.07.2020  Wtorek

8:00 Za + Sabinę Cieplak 7

8.07.2020 Środa

8:00 Za + Sabinę Cieplak 8

9.07.2020  Czwartek

18:00 Za + Sabinę Cieplak 9

10.07.2020 Piątek

18:00 W 40 r. śl. Janusza i Marioli Nowakowskich

11.07.2020  Sobota

18:00 Za + Sabinę Cieplak 11

12.07.2020 XV Niedziela Zwykła

8:30 W intencji Parafian

10:00 Za + Zbigniewa Młynarczyk w 19 r. śm, Magdalenę Malinowską, Stanisława Kiljańskiego, teściów Młynarczyków i Goljanów

12:00  W intencji małżonków Artura i Martyny w 10 r. śl.  z dziećmi

28.06.2020 XIII Niedziela Zwykła

28.06.2020 XIII Niedziela Zwykła

8:30 Za + Jana i Katarzynę Bujnowskich oraz Stanisława Majewskiego

10:00 Za + Bazylego Nowaszczuk w 6 r. śm.

12:00 W intencji Parafian

29.06.2020  Poniedziałek

18:00 Za + Krystynę Bodych w r. śm.

30.06.2020  Wtorek

18:00 Za + Halinę, Bolesława Staniaszek, Irenę Jaroń oraz Juljano Sodoś

1.07.2020 Środa

18:00 Za + Sabinę Cieplak 1

2.07.2020  Czwartek

18:00 Za + Sabinę Cieplak 2

3.07.2020 Piątek

18:00 Za + Sabinę Cieplak 3

4.07.2020  Sobota

8:00 Za + Mariana Pucel oraz zm. z rodziny Pucel i Trochimiak

5.07.2020 XIV Niedziela Zwykła

8:30 Za + Jadwigę, Józefa, Stanisława Jesiona

10:00 Za + Halinę, Mariannę i Władysława Nowakowskich

12:00 W intencji Parafian