ogłoszenia duszpasterskie | intencje mszalne

XX Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018

XX Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018

 1. Trwajmy w ambitnym postanowieniu przeżycia studni abstynencji z okazjistuleciaodzyskania niepodległości.
 2. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5zł. Kalendarz zawiera prezentację wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji łowickiej.
 3. Zapowiedzi: Łukasz Mariusz Kierlańczyk kaw. z Badowa Dańki i Małgorzata Marczak panna ze Starych Kozłowic oraz Michał Paweł Migda kaw. z parafii Miedniewice i Aneta Paluszek panna z par. tut.
 4. Dziś taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 5. Za tydzień Msza św. odpustowa na sumie z racji patronowania przez Matkę Bożą Częstochowską kaplicy w Feliksowie oraz odbędą się dożynki gminne. Kazanie odpustowe wygłosi ojciec Paweł Skonieczny MIC z sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Zapraszam wszystkich do radosnego i trzeźwego świętowania.
 6. Dziękuję pewnemu mężczyźnie za odkurzenie i wymycie XIX wiecznego witraża znajdującego się nad głównymi drzwiami naszej świątyni.
 7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnegoi Niedzieli

 

 

XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018

XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018

 1. Trwajmy w ambitnym postanowieniu przeżycia studni abstynencji z okazji stulecia odzyskania niepodległości.
 2. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Kalendarz zawiera prezentację wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji łowickiej.
 3. Wczorajszym nowożeńcom oraz osobom z parafii, które ofiarowały kwiaty bardzo dziękuję.
 4. Zapowiedzi: Łukasz Mariusz Kierlańczyk kaw. z Badowa Dańki oraz Małgorzata Marczak panna ze Starych Kozłowic.
 5. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbywa się po modlitwie na Komunię św.
 6. Dziękuję za zakwaterowanie pielgrzymów z pielgrzymki ełckiej i warszawskiej. Dziękuję za przygotowanie posiłków dla pielgrzymów paniom z KGW w Wiskitkach, pracownikom szkoły, gminy i innym osobom. Dziękuję za podjęcie osób niepełnosprawnych w Nowym Drzewiczu mieszkańcom tej wsi oraz z okolicznym mieszkańcom. Uprzejmie dziękuję również za przygotowanie posiłków dla księży i sióstr zakonnych stołujących się w Domu Rekolekcyjnym. Wszystkim ofiarodawcom oraz wszystkim innym, którzy w różny sposób okazali swoje dobre serce wędrującym do tronu Madonny składam serdeczne Bóg zapłać.
 7. Za tydzień taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

 

XVIII Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2018

XVIII Niedziela Zwykła 5 sierpnia 2018

 1. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Kalendarz zawiera prezentację wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji łowickiej.
 2. Zaproszenie Zapraszamy do wyruszenia z XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymką Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia br. Tegoroczne hasło „Duchu Święty obudź mnie do wiary” widoczne na plakatach, jest wołaniem o przebudzenie w wierze, ale i na nowo do wiary w wartości takie jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” związane z obchodami 100. rocznicy niepodległości naszego narodu.
 3. Zapowiedzi: Paweł Chruśliński i Milena Marta Wasilewska kawaler i panna ze Starych Kozłowic oraz Łukasz Mariusz Kierlańczyk kaw. z Badowa Dańki oraz Małgorzata Marczak panna ze Starych Kozłowic
 4. Przypomnienia dotyczące pielgrzymów przechodzących przez teren parafii:
 5. Pielgrzymka Ełcka podążająca na Jasną Górę przybywa do Wiskitek 5 sierpnia ok. godziny 16.00. W Domu Rekolekcyjnym jest przewidziany obiad dla biskupa, księży i sióstr zakonnych. Pozostałe osoby goszczone są w szkole. Obsługują je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy szkoły oraz gminy w Wiskitkach. Bóg zapłać.
 6. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych na Jasną Górę przybywa w dzień Przemienienia Pańskiego do Nowego Drzewicza. Tam pielgrzymi ok. godziny 11.00 mają Eucharystię. Potem jest obiad, a ok. 13.00 wyjście. Niepełnosprawni do Wiskitek przybywają na godzinę 14.00, a wychodzą ok. godziny 15.00. Panie z Wiskitek przygotowują im kompot i bułeczki. W Domu Rekolekcyjnym jest przewidziany obiad dla księży i sióstr zakonnych
 7. Tego samego dnia przybywają do Starowiskitek na godz. 17.00 pielgrzymi z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
 8. Uprzejmie proszę o pomoc w przygotowaniu posiłków dla pielgrzymów stołujących się w Domu Rekolekcyjnym.
 9. Proszę zgłaszać swoją gotowość do zakwaterowania pielgrzymów.
 10. We wtorek jest wolna intencja o 8.00.
 11. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary na potrzeby parafii m.in. dziękuję rodzinie P. Stepnowskim z Nowego Drzewicza.
 12. Podejmijmy zaproszenie Episkopatu Polski do ambitnego przeżycia stu dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. Niech będzie to wyrazem naszej miłości i odpowiedzialności za Ojczyznę.
XVII Niedziela Zwykła 29 lipca 2018
XVII Niedziela Zwykła 29 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

 1. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Kalendarz zawiera prezentację wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji łowickiej.
 2. Zaproszenie Zapraszamy do wyruszenia z XXIII Łowicką Pieszą Pielgrzymką Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia br. Tegoroczne hasło „Duchu Święty obudź mnie do wiary” widoczne na plakatach, jest wołaniem o przebudzenie w wierze, ale i na nowo do wiary w wartości takie jak „Bóg, Honor, Ojczyzna” związane z obchodami 100. rocznicy niepodległości naszego narodu. Koszt wpisowego to 70 zł (obejmuje: ubezpieczenie pielgrzyma, kartę pielgrzyma, gadżet i znaczek w kolorze grupy, koszty organizacyjne, sanitariaty, podziękowania dla darczyńców, wyposażenie medyczne, liturgicznie i technicznie pielgrzymki oraz utylizacje odpadów.) Każda następna osoba z rodziny płaci o 5 zł mniej, dzieci przedszkolne do lat 6 – gratis.
 3. Uwaga: Spotkanie przed pielgrzymką młodzieżową na Jasną Górę odbędzie się w Żyrardowie w par. MB Pocieszenia w sobotę 4 sierpnia o godzinie 19.00. Wtedy będzie możliwość zapisania się do Grupy Czerwonej.
 4. Zapowiedzi: Paweł Chruśliński i Milena Marta Wasilewska kawaler i panna ze Starych Kozłowic
 5. Przypomnienia dotyczące pielgrzymów przechodzących przez teren parafii:
 1. Pielgrzymka Ełcka podążająca na Jasną Górę przybywa do Wiskitek 5 sierpnia ok. godziny 16.00. W Domu Rekolekcyjnym jest przewidziany obiad dla biskupa, księży i sióstr zakonnych. Pozostałe osoby goszczone są w szkole. Obsługują je Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy szkoły oraz gminy w Wiskitkach. Bóg zapłać.
 2. Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych na Jasną Górę przybywa w dzień Przemienienia Pańskiego do Nowego Drzewicza. Tam pielgrzymi ok. godziny 11.00 mają Eucharystię. Potem jest obiad, a ok. 13.00 wyjście. Niepełnosprawni do Wiskitek przybywają na godzinę 14.00, a wychodzą ok. godziny 15.00. Panie z Wiskitek przygotowują im kompot i bułeczki. W Domu Rekolekcyjnym jest przewidziany obiad dla księży i sióstr zakonnych
 3. Tego samego dnia przybywają do Starowiskitek na godz. 17.00 pielgrzymi z Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej.
 1. Uprzejmie proszę o pomoc w przygotowaniu posiłków dla pielgrzymów stołujących się w Domu Rekolekcyjnym. Osoby, które pomagały w roku ubiegłym zdały egzamin na 6. Mogą to być zatem te same panie, co w latach ubiegłych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek o 19.00 na plebanii.
 2. Proszę zgłaszać swoją gotowość do zakwaterowania pielgrzymów.
 3. W środę 25 lipca bp Józef Zawitkowski został odwieziony do szpitala. Od tego czasu znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej i jest podłączony do respiratora. Prosimy o modlitwę w intencji chorego.
 4. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o 18.00. Jest wolna intencja.
XVI Niedziela Zwykła 22 lipca 2018

XVI Niedziela Zwykła 22 lipca 2018

 1. Ogłoszenie Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie w sprawie zaproszenia do udziału w obchodach Mazowieckiego Świętą Policji, które rozpoczną się Mszą św. w dniu 26 lipca w Mszczonowie Mszą św. o godz. 12.00.

 2. Do nabycia są kalendarze ścienne na rok 2019 w cenie 5 zł. Kalendarz zawiera prezentację wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji łowickiej.

 3. Apel do udziału w służbie wojskowej Obrony Terytorialnej.

 4. Zaproszenie Biskupa Łowickiego na XXII Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6 – 15 sierpnia 2018.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, Wołanie „Duchu Święty, obudź mnie do wiary” nabiera szczególnego znaczenia w 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Radość i trud pielgrzymkowego szlaku może dać wyobrażenie drogi do jeszcze jednej niepodległości – niepodległości ducha. Stąd też zmaganie się z własnymi słabościami i grzechami, troska o dobro wspólne oraz wytyczony cel, pomogą podczas drogi kształtować odpowiednie postawy i wychowywać do prawdziwych wartości tak, aby zachować wierność dewizie „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Zapraszam Was do tego, abyście nie przespali jednego z ważniejszych terminów podczas tegorocznych wakacji. Wpiszcie termin pielgrzymki 6 – 15 sierpnia 2018 roku w swój kalendarz. Nastawcie budzik, aby obudził Was o właściwej porze, byśmy mogli spotkać się w drodze wiary na Jasną Górę. Pamiętajcie też, aby na pielgrzymkę zaprosić wszystkich, którzy potrzebują duchowego przebudzenia.

Uwaga: Spotkanie przed pielgrzymką młodzieżową na Jasną Górę odbędzie się w Międzyborowie w sobotę 4 sierpnia o godzinie 19.00. Wtedy będzie możliwość zapisania się do Grupy Czerwonej.

XV Niedziela Zwykła 15 lipca 2018
XV Niedziela Zwykła 15 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

 1. Dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym życzę udanego wypoczynku przeżywanego w jedności z Panem Bogiem.
 2. Przypominam, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. wieczorowej w sobotę i nie ma Mszy św. w niedzielę w kaplicy w Feliksowie.
 3. W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.
XIV Niedziela Zwykła: 8 lipca 2018
XIV Niedziela Zwykła: 8 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

 1. Dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym życzę udanego wypoczynku przeżywanego w jedności z Panem Bogiem.
 2. Przypominam, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. wieczorowej w sobotę i nie ma Mszy św. w kaplicy w Feliksowie.
XIII Niedziela Zwykła 1 lipca 2018
XIII Niedziela Zwykła: 1 lipca 2018

 

 

 

 

 

 

 1. Serdecznie dziękuję mężczyznom, którzy wymienili tło pod krzyżem w nawie bocznej po prawo od wejścia głównego. Dziękuję pani Augustyniak za obszycie materiału. Pani Teresie dziękuję za uszycie nowej sutanny.
 2. W dniu 6 lipca w piątek od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej w Wiskitkach odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Koszt jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje można uzyskać w przychodni.
 3. Dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym życzę udanego wypoczynku przeżywanego w jedności z Panem Bogiem.
19.08.2018 XX NiedzielaZwykła

19.08.2018 XX NiedzielaZwykła

8.30 W intencji Jadwigi i Zdzisława Szymoników w 45 r. śl.

10.00 Za + Marcina i Juliana Rokitów i wszystkich zm. z rodziny

12.00 Za + Grzegorza, Mariannę i Eugeniusza Tondera

26.08.2018 XXI NiedzielaZwykła

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

8.30 Za + Jana Matusiaka

10.00 W intencji Mirosławy i Henryka Stankiewicz w 35 r. śl. oraz za dzieci i wnuki

12.00 W intencji Aleksandry i Mariusza Kuranów w 11 r. śl. oraz ich córek

W intencji Parafian

XVIII Niedziela Zwykła 5.08.2018

XIX Niedziela Zwykła

12.08.2018 Niedziela

8.30 Za + Mirosława Kober w 2 r. śm.

10.00 W intencji Marii i Antoniego Wojciechowskich w 40 r. śl. oraz w intencji dzieci i wnuków

12.00 W intencji Agnieszki i Tomasza w 20 r. śl. wraz z synami

13.08.2018 Poniedziałek

8.00 W intencji Parafian

14.08.2018 Wtorek: Św. Maksymiliana Kolbego

18.00 Za + Sabinę Lesiak /po pog./

15.08.2018 Środa: Uroczystość Wniebowzięcia NMP

8.30 Za + Apolonię i Stefana Ziąbskich

10.00 Za + Mariannę, Halinę i Władysława Nowakowskich i Włodzimierza Nowakowskiego

12.00 Za + Mariannę i Stanisława Staszewskich

16.08.2018 Czwartek

8.00 Za + Mirosława Szczepaniak oraz Benedykta Jakubowskiego

17.08.2018 Piątek: Św. Jacka

18.00 Za + Sabinę Lesiak

18.08.2018 Sobota: NMP w sobotę

8.00 Za + Ludwika Puchlerz w r. śm.

XX Niedziela Zwykła

19.08.2018 Niedziela

8.30 W intencji Jadwigi i Zdzisława Szymoników w 45 r. śl.

10.00 Za + Marcina i Juliana Rokitów i wszystkich zm. z rodziny

12.00 Za + Grzegorza, Mariannę i Eugeniusza Tondera

XVIII Niedziela Zwykła 5.08.2018

XVIII Niedziela Zwykła 5.08.2018

8.30 Za + Elżbietę i Edwarda Grzybczyk oraz Kazimierę Młynarczyk i Jana Kozak

10.00 Za + Hannę Nowakowską w 16 r. śm.

12.00 W intencji Parafian

Za + Cecylię, Mieczysława i Teresę Zdziebłowskich

6.08.2018 Poniedziałek: Przemienienie Pańskie

8.00 Za + Stefanię Filipkowską i Magdalenę Szmigiel

7.08.2018 Wtorek

8.08.2018 Środa

9.08.2018 Czwartek

8.00 Za + Mirosława Szczepaniak ora Benedykta Jakubowskiego

10.08.2018 Piątek

17.00 Ślub: Eliza Banulska i Marcin Ruciński

11.08.2018 Sobota

Za + Feliksę i Aleksandra Getka oraz Zofię, Eliasza Paluch i za Stanisława Odolczyka

IXX Niedziela Zwykła

12.08.2018 Niedziela

8.30 Za + Mirosława Kober w 2 r. śm.

10.00 W intencji Marii i Antoniego Wojciechowskich w 40 r. śl. oraz w intencji dzieci i wnuków

12.00 W intencji Parafian

XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018
XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 8.30 Za + Jarosława Kaźmierczuka 10.00 1) Za + Janinę i Henryka Adamaszek oraz Władysława i Rozalię Maciejak 2) Z prośbą o Bożego błogosławieństwo dla małżonków Marty i Łukasza Wolińskich z dziećmi oraz za + Małgosię Wolińską 12.00 W intencji Parafian W intencji KGW w Starych Kozłowicach z okazji jubileuszu 70lecia 30.07.2018 Poniedziałek 31.07.2018 Wtorek: Św. Ignacego z Loyoli, kapłana 1.08.2018 Środa: Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła 2.08.2018 Czwartek 3.08.2018 1 Piątek Miesiąca 18.00 4.08.2018 Sobota: NMP w sobotę 8.00 Za + Stefanię Filipkowską i Magdalenę Szmigiel XVIII Niedziela Zwykła 5.08.2018 Niedziela 8.30 Za + Elżbietę i Edwarda Grzybczyk oraz Kazimierę Młynarczyk i Jana Kozak 10.00 Za + Hannę Nowakowską w 16 r. śm. 12.00 W intencji Parafian / Za + Cecylię, Mieczysława i Teresę Zdziebłowskich
XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018
XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018 8.30 Za + Stanisława Majewskiego w 1 r., śm. 10.00 W intencji Agaty i Krzysztofa Puchlerz w r. ślubu 12.00 W intencji Parafian / W intencji Katarzyny i Mariusza i ich córek w 10 r. śl. 23.07.2018 Poniedziałek: Św. Brygidy, zakonnicy 24.07.2018 Wtorek: Św. Kingi, dziewicy 25.07.2018 Środa: Św. Jakuba, apostoła 8.00 Za + Grażynę Gontarczyk 26.07.2018 Czwartek: Św. Joachima i Anny 8.00 Za + Zofię i Władysława Szymoników w r. śm. 27.07.2018 Piątek 8.00 Za + Henryka Płazę w 7 r. śm. oraz Wandę i Władysława Skibińskich 28.07.2018 Sobota: NMP w sobotę 8.00 Za + Kazimierę Okraszewską XVII Niedziela Zwykła 29.07.2018 8.30 Za + Jarosława Kaźmierczuka 10.00 Za + Janinę i Henryka Adamaszek oraz Władysława i Rozalię Maciejak 12.00 W intencji Parafian / W intencji KGW w Starych Kozłowicach z okazji jubileuszu 70 lecia
XV Niedziela Zwykła 15.07.2018
XV Niedziela Zwykła  15.07.2018 8.30 Za + Halinę Chruślińską i zm. z całej rodziny Chruślińskich i Skonecznych 10.00 1) W 30 r. śl. Teresy i Arkadiusza Szczepaniaków 2) Za + z rodziny Siedlarczyków Katarzynę, Kazimierza, Henrykę, Janinę i Franciszka 12.00 W intencji Parafian / W 70r.ur. Zofii i Wiesława 16.07.2018 Poniedziałek: NMP z Góry Karmel 8.00 Za + Andrzeja Zawadzkiego oraz Jana i Władysławę Jakubaszek 17.07.2018 Wtorek 8.00 Za + Czesława Matuszewskiego w r. śm. 18.07.2018 Środa 8.00 Za + Janinę, Wacława i Andrzeja Miturów 19.07.2018 Czwartek 8.00 Za + Annę, Czesława i Tomasza Stepnowskich 20.07.2018 Piątek 8.00 Za + Ludwika i Mariannę Chmieleckich oraz Edwarda, Józefa, Zofię Szlaga i dusze czyśćcowe 21.07.2018 Sobota: NMP w sobotę 8.00 Za + Zbigniewa Młynarczyka w 17 r. śm., Magdalenę Malinowską i zm. z rodziny Młynarczyków XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018 8.30 Za + Stanisława Majewskiego w 1 r., śm. 10.00 W intencji Agaty i Krzysztofa Puchlerz 12.00 W intencji Parafian / W intencji Katarzyny i Mariusza z dziećmi w 10 r. śl.
XIV Niedziela Zwykła 8.07.2018
XIV Niedziela Zwykła 8.07.2018 8.30 Za + rodziny Gwardys i Michalczyk 10.00 Za + Jadwigę, Józefa, Stanisława Jesiona 12.00 Za + Henryka Stolarskiego w 15 r. śm. oraz za Cecylię i Romana Stolarskich, Stefanię Golińską i Kazimierę Wilanowską 9.07.2018 Poniedziałek 8.00 Za + Kazimierza i Kazimierę Kuran z rodzicami 10.07.2018 Wtorek 8.00 Za + Jana i Władysławę Jakubaszek oraz Andrzeja Zawadzkiego 11.07.2018 Środa: Święto św. Benedykta, patrona Europy 8.00 Za + Władysławę i Franciszka Grabowskich, zm. z rodziny Grabowskich oraz za Eugeniusza i Mariannę Tomaszewskich 12.07.2018 Czwartek: Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu 8.00 Za + Lucynę Kluczek w 10 r.śm. oraz w 30 r.śm. Zygmunta Kluczek 13.07.2018 Piątek: Św. Andrzeja Świerada 8.00 Za + Sabinę i Stefana Seroczyńskich 14.07.2018 Sobota: NMP w sobotę 8.00 Za + Henryka Niezabitowskiego w dniu im. XV Niedziela Zwykła 15.07.2018 8.30 Za + Halinę Chruślińską i zm. z całej rodziny Chruślińskich i Skonecznych 10.00 W 30 r.śl. Teresy i Arkadiusza Szczepaniaków 12.00 W intencji Parafian / W 70r.ur. Zofii i Wiesława
XIII Niedziela Zwykła 1 lipca 2018
XIII Niedziela Zwykła 30.06.2018 Wigilia 18.00 Za + Wincentego i Władysławę Lipińskich 1.07.2018 Niedziela 8.30 Za + Halinę, Mariannę i Władysława Nowakowskich oraz Włodzimierza 10.00 Za + Bazylego Nowaszczuka i zm. z rodziny 12.00 W intencji Parafian/ W intencji Wiktorii w 18 r. ur. 2.07.2018 Poniedziałek 8.00 Za + Lucjana i rodziców Romana i Stanisławę Lesiak 3.07.2018 Wtorek 4.07.2018 Środa 5.07.2018 Czwartek 6.07.2018 Piątek 7.07.2018 Sobota: NMP w sobotę 18.00 Za + Jana, Stanisławę, Andrzeja Jodłowskich XIV Niedziela Zwykła 8.07.2018 Niedziela 8.30 Za + rodziny Gwardys i Michalczyk 10.00 Za + Jadwigę, Józefa, Stanisława Jesiona 12.00 Za + Henryka Stolarskiego w 15 r. śm. oraz za Cecylię i Romana Stolarskich,Stefanię Golińską i Kazimierę Wilanowską